یک فعال در حوزه دانش‌بنیان گفت: برای نخستین بار در ایران نمایشگاه الکامپ به صورت مجازی توسط یک شرکت دانش‌بنیان در زنجان افتتاح شد.

 

علی ربّی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: ورود به عرصه‌های کسب و کار، ابزار و لوازم و شرایط خاص خود را می‌طلبد و چنانچه پیش‌زمینه‌های ورود به عصر حاضر فراهم نشود، از قافله جهانی بازمانده و در تعاملات اقتصادی مجبور به شکست و زیان خواهد شد.

 

وی با اشاره به نمایشگاه مجازی، افزود: نمایشگاه مجازی که به عنوان یه رویداد جدید و هم‌قدم با تکنولوژی‌های روز دنیا جای خود را به خوبی در کشورهای پیشرفته به صورت مکمل با نمایشگاه فیزیکی و حتی قوی‌تر از آن خود را نشان داده است.

 

این فعال حوزه دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: این نمایشگاه که با توجه به پیشرفت‌های فراگیر در عرصه‌های ارتباطات مجازی و تکنولوژی‌ها، گجت‌ها و همچنین با توجه به اینکه به جهت صرفه‌جویی و مدیریت در زمان و هزینه‌ها چه برای شرکت‌های شرکت‌های تولیدی و چه مصرف کنندهای عمومی و خاص بسیار مقرون به صرفه بوده و شاید در آینده‌ای نزدیک به کلی باعث حذف نمایشگاه‌های فیزیکی شود.

 

وی تصریح کرد: با مطالعه و بررسی‌های صورت گرفته می‌توان به این نتیجه رسید که نمایشگاه مجازی از بابت اشتغال‌زایی تخصصی و حذف مشاغل کاذب و به روی کار آمدن افراد متخصص و تحصیلکرده می‌تواند حرکتی انقلابی را در کشور داشته باشد.

 

مدیرعامل شرکت «بانیان امید ایرانیان» اظهار کرد: شرکت دانش‌بنیان بانیان امید ایرانیان که فعالیت گسترده خود را در حوزه نمایشگاه‌های فیزیکی آغاز کرده بود با این دیدگاه روی به این کار آورد و برای نخستین قدم توانست نمایشگاه محبوب و پربازدید الکامپ تهران را در قالب مجازی و با حضور  20 شرکت معتبر راه‌اندازی کند.

 

وی تاکید کرد: نمایشگاه مجازی الکامپ تهران در روز یکشنبه 5 شهریورماه 1396 و با حضور 20 شرکت داخلی در سایت www.tehran-fair.com شروع شده و  این نمایشگاه به مدت 10 روز و به صورت تمام‌وقت قابلیت نمایش برای مراجعین را دارد.

منبع: http://zanjan.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=79121